فراهم نمودن شرایط تحقق مدیریت یکپارچه شهری در دولت یازدهم

شهرداران مراکز استان‌ها طی نامه‌ای خواستار توجه ویژه دولت به مشکلات و چالش‌های حوزه مدیریت شهری شدند.

به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره ملی شهرنگار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، شهرداران کلانشهرها و مراکزاستان‌ها طی نامه‌ای به حسن روحانی، رییس جمهور منتخب، حماسه پرشور و با شکوه مردم عزیز میهن اسلامی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را که همراه با فرجامی نیکو و فرخنده و با رای و اعتماد عمومی، سکان امور اجرایی کشور به شخصیتی مومن، عالم، فرهیخته و معتقد به صیانت از ارزش‌های اسلامی، حقوق ملت و سربلندی و سرافرازی کشور عزیزمان واگذار گردیده است را تبریک گفتند.

در این نامه شهرداران با تشریح مشکلات و چالش های فراروی مدیریت شهری، اظهار امیدواری کردند در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های دولت "تدبیر و امید" با توجه به نقش و جایگاه شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر به عنوان حکومت‌های محلی و نهادهای مردمی برخواسته از آرای شهروندان، در دولت یازدهم تحول و تغییرات بنیادین در حوزه مدیریت شهری ایجاد شده و از طریق هم‌افزایی دولت ملی و نهادهای محلی و پرهیز از مدیریت‌های جزیره‌ای و منفصل، شرایط تحقق مدیریت یکپارچه شهری فراهم شود.

در ادامه این نامه همچنین آمده است: نارسایی‌ها، معضلات و مشکلات حوزه مدیریت شهری در زمینه مسائلی همچون حمل و نقل عمومی، احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری، حاشیه‌نشینی، مدیریت یکپارچه شهری، درآمدهای پایدار، آلودگی‌های زیست محیطی و ... سامان گرفته و بهبود یابد و از این طریق شرایط خدمت شایسته‌تر به بیش از 70 درصد جمعیت شهرنشین کشور فراهم شود.

شهرداران همچنین در نامه خود با توجه به توانمندی و ظرفیت‌های گسترده و موثر کارشناسی، مدیریتی و اجرایی شهرداری‌ها، آمادگی کامل خود را برای هر گونه همکاری، همراهی و تشریک مساعی و پذیرش مسوولیت‌های جدید در جهت پیشبرد برنامه‌های دولت اعلام داشته‌اند

/ 0 نظر / 3 بازدید