یوسف زنگانه
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ یوسف زنگانه
آرشیو وبلاگ
      وبلاگ علمی آموزشی پژوهشی ()
شعار امسال، تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نویسنده: یوسف زنگانه - ۱۳٩۱/۱/۱
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خودشان که هنگام تحویل سال نو بیان فرمودند، سال ۱۳۹۱ را سال ' تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی ' نامیدند و بر ضرورت مجاهدت اقتصادی و حضور جهادگونه ملت ایران در عرصه های اقتصادی تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای در پیام خودشان به مناسبت حلول سال ۹۱ خاطر نشان کردند: بخش مهمی از جهاد اقتصادی مسئله‏ ی تولید ملی است که اگر ملت با همت، عزم و آگاهی و با همراهی برنامه ریزی درست مسئولان بتواند شکل تولید داخلی را حل کند بدون تردید بر چالشهایی که دشمن ایجاد می کند غلبه خواهد کرد.

ایشان با دعوت از همه دست اندرکاران اقتصادی و آحاد ملت برای حرکت به سوی رونق تولید داخلی در سال جدید تولیدملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی را به عنوان شعار سال ۹۱ معرفی کردند.

متن پیام به شرح زیر است:
بسم ‏اللَّه ‏الرّحمن ‏الرّحیم‏
یا مقلّب القلوب و الأبصار یا مدبّر اللّیل و النّهار یا محوّل الحول و الأحوال حوّل حالنا الی احسن الحال.
اللّهمّ کن لولیّک الحجّة بن الحسن صلواتک علیه و علی ءابائه فی هذه السّاعة و فی کلّ ساعة ولیّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتّی تسکنه ارضک طوعا و تمتّعه فیها طویلا.
اللّهمّ اعطه فی نفسه و ذریّته و شیعته و رعیّته و خاصّته و عامّته و عدوّه و جمیع اهل الدّنیا ما تقرّ به عینه و تسرّ به نفسه.

تبریک عرض میکنم عید نوروز و فرا رسیدن سال نو را به همه‏ ی هم‏ میهنان عزیز در سراسر کشور، و به همه ‏ی ایرانیانی که در هر نقطه‏ای از دنیا سکونت دارند، و به همه‏ی ملت هائی که عید نوروز را گرامی میدارند؛ بالخصوص تبریک عرض میکنم به خانواده ‏های عزیز شهیدان، به جانبازان، به خانواده‏ هاشان، به همه‏ ی ایثارگران، به همه‏ ی فعالان عرصه‏ های مختلف. آرزو میکنم و دعا میکنم که خداوند متعال برای ملت ایران بهروزی، شادی، نشاط و دلِ خوش در این سال جدید مقدر بفرماید و بدخواهان این ملت را در اهدافشان، در تلاشهاشان ان‏شاءاللَّه ناکام کند.

سالی که گذشت - سال ۹۰ - یکی از سالهای پرحادثه در سطح جهان و در منطقه و در کشور ما بود. آنچه که در مجموع انسان مشاهده میکند، این است که این حوادث بر روی هم به سود ملت ایران و در راه کمک به هدفهای آن، تمام شده است. آن کسانی که اهداف بدخواهان ه‏ای درباره‏ ی ملت ایران و ایران و ایرانی در سر میپرورانند، در کشورهای غربی دچار مشکلات گوناگون هستند. در سطح منطقه، ملت هائی که جمهوری اسلامی از آنها همواره حمایت کرده است، به هدفهای بزرگی دست پیدا کرده‏اند؛ دیکتاتورهائی به زیر کشیده شدند؛ قانون های اساسیِ مبتنی بر اسلام در کشورهائی تصویب شد؛ دشمن درجه‏ ی یک امت اسلامی و ملت ایران - یعنی رژیم صهیونیستی - در محاصره قرار گرفت. در داخل کشور، به معنای حقیقی کلمه، سال ۹۰، سال بروز اقتدار ملت ایران بود. در جنبه‏ ی سیاسی، ملت ایران در این سال، چه در راهپیمائی بیست و دوی بهمن، چه در انتخابات دوازدهم اسفند، آنچنان حضوری از خود نشان داد و آنچنان شاخصی را برای اقتدار ملی در تاریخ منطقه ثبت کرد که نظیر آن را در گذشته کمتر داشتیم.

با وجود این‏همه دشمنی، این‏همه تبلیغات، این‏همه تهاجمهای خصمانه و بدخواهانه، ملت ایران در طول این سال، با همه‏ ی وجود توانست حضور خود را در صحنه، نشاط خود را، آمادگی خود را در عرصه‏ های گوناگون علمی و اجتماعی و سیاسی و اقتصادی نشان بدهد و اثبات کند. بحمداللَّه سالی بود که با همه‏ ی سختی‏ها، دارای دستاوردهای بزرگی بود. همچنان که قبلاً عرض شده است، شرائط، شرائط بدر و خیبر بود؛ یعنی شرائط قبول چالش ها و دشواری‏ ها و غلبه ی بر آنها.

همان طوری که اولِ سال گذشته اعلام شد، سال ۹۰، سال جهاد اقتصادی بود. اگرچه هوشمندان و آگاهان میدانستند که این نام و این جهتگیری و شعار برای سال ۹۰ یک امر لازم است، اما بعد تلاشهای دشمنان در این سال هم همین را اثبات کرد و نشان داد. دشمنان ما از اوائل سال، حرکت خصمانه‏ ی خودشان را در عرصه ‏ی اقتصادی نسبت به ملت ایران آغاز کردند؛ اما ملت ایران، مسئولین، آحاد مردم، دستگاه ‏های مختلف، با تدبیرهای هوشمندانه ‏ای توانستند با این تحریمها مقابله کنند و مواجهه‏ ی آنها تا حدود زیادی توانست اثر این تحریمها را خنثی کند و حربه‏ی دشمن را کُند کند. سال ۹۰، سال فعالیتهای بزرگ علمی بود؛ که من ان‏شاءاللَّه در فرصت سخنرانی، برخی از پیشرفتهای علمی و اقتصادی و تلاشهای گوناگون را برای ملت عزیزمان شرح خواهم داد. سال ۹۰ سالی بود پر چالش، و سالی بود پر نشاط، و سالی بود که ملت ایران به فضل الهی توانست بر چالشهای موجود غلبه کند.

ما امسال سال دیگری را در پیش داریم که به امید خدا و با توکل بر پروردگار، باز ملت ایران با فعالیت خود، با تلاش خود، با هوشمندی خود در این سال خواهد توانست پیشرفتهای زیادی را برای خود به ارمغان بیاورد. به تشخیص من، بر طبق گزارشها و مشاوره ‏ی با افراد مطلع و آگاه، به این نتیجه می رسیم که عرصه‏ ی چالش مهم در همین سال جاری - که این سال، امروز و از این ساعت شروع میشود - عرصه‏ی اقتصادی است. جهاد اقتصادی چیزی نیست که تمام ‏شدنی باشد. مجاهدت اقتصادی، حضور جهادگونه در عرصه‏ های اقتصادی، برای ملت ایران یک ضرورت است.

من امسال تقسیم میکنم مسائل مربوط به جهاد اقتصادی را. یک بخش مهم از مسائل اقتصادی برمیگردد به مسئله‏ ی تولید داخلی. اگر به توفیق الهی و با اراده و عزم راسخِ ملت و با تلاش مسئولان، ما بتوانیم مسئله‏ ی تولید داخلی را، آنچنان که شایسته ‏ی آن است، رونق ببخشیم و پیش ببریم، بدون تردید بخش عمده‏ای از تلاش های دشمن ناکام خواهد ماند. پس بخش مهمی از جهاد اقتصادی، مسئله‏ ی تولید ملی است. اگر ملت ایران با همت خود، با عزم خود، با آگاهی و هوشمندی خود، با همراهی و کمک مسئولان، با برنامه‏ ریزیِ درست بتواند مشکل تولید داخلی را حل کند و در این میدان پیش برود، بدون تردید بر چالش هائی که دشمن آن را فراهم کرده است، غلبه‏ ی کامل و جدی پیدا خواهد کرد. بنابراین مسئله‏ ی تولید ملی، مسئله‏ ی مهمی است.

اگر ما توانستیم تولید داخلی را رونق ببخشیم، مسئله‏ ی تورم حل خواهد شد؛ مسئله ‏ی اشتغال حل خواهد شد؛ اقتصاد داخلی به معنای حقیقی کلمه استحکام پیدا خواهد کرد. اینجاست که دشمن با مشاهده ‏ی این وضعیت، مأیوس و ناامید خواهد شد. وقتی دشمن مأیوس شد، تلاش دشمن، توطئه ‏ی دشمن، کید دشمن هم تمام خواهد شد.

بنابراین همه‏ ی مسئولین کشور، همه‏ ی دست‏اندرکاران عرصه‏ ی اقتصادی و همه ‏ی مردم عزیزمان را دعوت میکنم به این که امسال را سال رونق تولید داخلی قرار بدهند. بنابراین شعار امسال، «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ‏ی ایرانی» است. ما باید بتوانیم از کارِ کارگر ایرانی حمایت کنیم؛ از سرمایه‏ ی سرمایه‏ دار ایرانی حمایت کنیم؛ و این فقط با تقویت تولید ملی امکان‏پذیر خواهد شد. سهم دولت در این کار، پشتیبانی از تولیدات داخلیِ صنعتی و کشاورزی است. سهم سرمایه‏ داران و کارگران، تقویت چرخه‏ ی تولید و اتقان در کار تولید است. و سهم مردم - که به نظر من از همه‏ ی اینها مهمتر است - مصرف تولیدات داخلی است. ما باید عادت کنیم، برای خودمان فرهنگ کنیم، برای خودمان یک فریضه بدانیم که هر کالائی که مشابه داخلی آن وجود دارد و تولید داخلی متوجه به آن است، آن کالا را از تولید داخلی مصرف کنیم و از مصرف تولیدات خارجی بجد پرهیز کنیم؛ در همه‏ ی زمینه ‏ها: زمینه‏ های مصارف روزمرّه و زمینه ‏های عمده‏ تر و مهم تر. بنابراین ما امیدوار هستیم که با این گرایش، با این جهت گیری و رویکرد، ملت ایران در سال ۹۱ هم بتواند بر توطئه‏ ی دشمنان، بر کید و مکر بدخواهان در زمینه‏ ی اقتصادی فائق بیاید.

از خداوند متعال درخواست میکنیم که ملت ایران را در این صحنه و در همه‏ی صحنه‏ ها موفق و مؤید بدارد. روح امام بزرگوار را شاد و از ما راضی کند. ارواح طیبه‏ی شهیدان عزیز ما را با اولیائشان محشور فرماید.

والسّلام علیکم و رحمةاللَّه و برکاته‏

متن انگلیسی:

Supreme Leader’s Norouz Message

The following is the full text of the message issued on March ۲۰, ۲۰۱۲ by Ayatollah Khamenei the Supreme Leader of the Islamic Revolution on the occasion of Norouz [Iranian New Year].

In the Name of Allah, the Beneficent, the Merciful
O Conqueror of hearts and sight,
O Planner of night and day,
O Transformer of power and circumstances,
Change our condition to the best of conditions.

Dear Allah, protect Your representative, Hujjat ibn al-Hasan. Your greetings be upon him and his ancestors now as well as at all times, an Imam, a guardian, a leader, a helper, a proof and the source until the time You establish him on earth in obedience (to You) and cause him to live in it for a long time.

Dear Allah, bestow on him what enlightens his eyes and his heart (from among the things) about himself, about his descendants, about his followers, about his special ones, about his common ones, about his enemies and about all people of the world.

I would like to congratulate all my dear countrymen across the nation, all Iranians who are living in different parts of the world and all other nations who celebrate Norouz [Iranian New Year], on the occasion of Norouz and the arrival of the new year. In particular, I would like to congratulate the honorable families of our martyrs, our disabled war veterans and their families, all our war veterans and all those who are active in different arenas in the country. I wish and I pray that Allah the Exalted will bestow joy and happiness on the people of Iran in this new year and that He will frustrate the goals and efforts of the ill-wishers of our nation.

The year that came to an end - the year ۱۳۹۰ - was one of the eventful years in the world, in the region and in our country. In general, one can see that these events ended in favor of the Iranian nation and they furthered the goals of our nation. Those in western countries who are nurturing malevolent goals in their minds about the Iranian nation, Iran and Iranians are faced with different problems. In the region, the nations that have been supported by the Islamic Republic have achieved great goals. Certain dictators were removed from power. The constitutions that were ratified in certain countries were based on Islam. The archenemy of the Islamic Ummah and the Iranian nation - namely the Zionist regime - was besieged. Inside the country, the year ۱۳۹۰ was a year in which the power of the Iranian nation was revealed in the real sense of the word. On the political front, the people of Iran exhibited great presence - both in the rallies on the ۲۲nd of Bahman and in the elections on the ۱۲th of Esfand - and they set a new standard for national power in the history of the region. We have had few cases of such presence and such standards in the past.

In spite of all the enmity, in spite of all the propaganda and in spite of all the hostile and malevolent attacks, last year, the Iranian people managed to show and prove their presence on the scene, their dynamism and their preparedness in different scientific, social, political and economic arenas with all their heart. Thankfully, in spite of all the hardships, we made great achievements last year. As I have pointed out before, the conditions were the conditions of Badr and Khaybar - that is to say, conditions in which we had to accept and overcome challenges and hardships.

It was announced at the beginning of last year that the year ۱۳۹۰ would be named "The Year of Economic Jihad". Although vigilant and aware people knew that the name, the orientation and the slogan was a necessity for the year ۱۳۹۰, the subsequent efforts by the enemies throughout the year proved this necessity. From the beginning of last year, our enemies started their hostile movement against the Iranian nation on the economic front. But with intelligent moves, the Iranian nation, our government officials, our people and different organizations of the country managed to confront these sanctions and their efforts were successful to a large extent in countering the effect of these sanctions and the enemy's move. The year ۱۳۹۰ was the year of great scientific activities. By Allah's favor, in another speech, I will explain to our honorable people some of our scientific and economic advances and different other endeavors we made last year. The year ۱۳۹۰ was full of challenges. It was full of dynamism. It was a year in which the Iranian nation managed to overcome the existing challenges, by Allah's grace.

A new year has begun for us and God willing, the Iranian nation will manage to achieve many advances through its efforts and vigilance and by relying on Allah the Exalted. My conclusion - which is based on the reports I have received and on the consultation I have had with aware and well-informed people - is that economic matters will be the important challenge this year, which starts from today. There can be no end to economic jihad. Economic jihad and jihad-like presence in economic arenas is a necessity for the Iranian nation.

This year I will analyze the issues related to economic jihad. One important portion of economic issues is related to the issue of domestic production. If we manage to increase and push ahead with domestic production in an appropriate way by relying on God's grace, on the firm determination of the people and on the efforts of our government officials, undoubtedly a major portion of the enemy's efforts will be frustrated. Therefore, the issue of domestic production is a significant part of economic jihad. If the Iranian nation manages to solve the problem of domestic production and move forward in this arena by relying on its determination, will power, awareness and vigilance, by relying on the cooperation and assistance of its government officials and by relying on accurate planning, undoubtedly it will completely overcome the challenges that the enemy has created. Therefore, the issue of domestic production is an important issue.

If we manage to increase our domestic production, the issue of inflation will be resolved, the issue of unemployment will be resolved and our economy will be strengthened in the real sense of the word, which will disappoint the enemy. When the enemy becomes disappointed, his efforts and machinations will come to an end.

Therefore, I call on all our government officials, all the people who are active on the economic front and all our honorable people to give rise to a boom in domestic production this year. Therefore, this year's slogan is "National Production and Supporting Iranian Labor and Capital". We should be able to support the labor of Iranian laborers and the capital of Iranian investors, and the only way to make this happen is to strengthen national production. The role that the government should play in this regard is to support our domestic industrial and agricultural products and the role of our investors and laborers is to strengthen the cycle of production and bolster production work. And the role of the people - which I believe is the most important role - is to consume our domestic products. We should become used to consuming every product that is produced inside the country. In all areas including the areas related to daily consumption as well as larger and more important areas, we should create a cultural norm among ourselves and consider it our obligation to seriously avoid consuming foreign products the equivalents of which are also produced inside the country. We are hoping that with this orientation and attitude, once again the Iranian nation will manage to overcome the machinations of the enemies and the tricks of the ill-wishers in the economic arena in the year ۱۳۹۱.

I pray to Allah the Exalted to bestow success on the Iranian nation on this front and all other fronts. I pray to Allah the Exalted to make the soul of our magnanimous Imam (r.a.) happy and satisfied with us. I pray to Allah the Exalted to associate the pure souls of our honorable martyrs with His saints in the hereafter.

Greetings be upon you and Allah's mercy and blessings

  نظرات ()
مطالب اخیر نقش میانجی رفتار شهروند سازمانی در تاثیر حمایت سازمانی ادراک شده و توانمندسازی بررسی میزان برخورداری رفتار شهروندی سازمانی کارکنان دانشگاه مازندران نظر مشورتی در خصوص عدم وجاهت پرداخت کمک هزینه‌ عائله‌مندی به زنان مجرد رأی شماره 1907 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مدیریت عملکرد استراتژیک سازمان رأی شماره 5 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری درخصوص فوق العاده جذب کارکنان غیر هیأت قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تائید کسر کسور بازنشستگی ازفوق العاده جذب کارکنان تائید کسر کسور بازنشستگی ازفوق العاده جذب کارکنان ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور
کلمات کلیدی وبلاگ erp (۱) آزمون استخدامی (۱) آزمون ها و دوره های آموزش (٦) آمار (٥) آموزش (۳) آموزش شهروندی (۱) اثربخشی (۱) اخلاق حرفه ای (۳) ادامه تحصیل (۱) ارتباطات (٢) ارزشیابی عملکرد (٢) اطلاعات عمومی (۱) اطلاعیه (۱) امام خمینی (ره) (۱) انگیزه شغلی (۱) ایثارگران (۱) بازنشستگی (۱) بخشنامه ها و آیین نامه ها و مصوبات (۸۱) برنامه ریزی (٥) بهره وری (۱) پایان نامه (۱) پایان نامه ها (۱) پرداخت الکترونیکی (۱) پرسشنامه (۱) پرسشنامه ها (۱) تئوریهای مدیریت (٤٠) تبدیل وضعیت (۱) تجارت الکترونیک (٢) تصویبنامه (۱٠) تعهد سازمانی (٢) تفاوت تطبیق (۱) جوانان (۱) حرکات ورزشی (۱) حسابداری (۱) حمل و نقل و ترافیک (٤) خبر (۱) دانشجویی (۱٠) دانلود (۱۱) دانلود سوالات آزمون دکتری (۱۳) دانلود سوالات آزمون دکتری کارشناسی ارشد (٢) دستمزد (۱) دیوان عدالت اداری (٩) رای 1907 (۱) رای 555 (۱) رای 849 (۱) رای 874 (۱) رضایت شغلی (۱) رفتار شهروندی (٤) زلزله (٢) سازمان و مدیریت (۸) سازماندهی (۱) ساماندهی نیروی انسانی (٢) سرمایه اجتماعی (٤) سرمایه فکری (۱) شهر الکترونیکی (٧) ضریب حقوق (۱) ضوابط اجرایی بودجه 94 (۱) عدالت سازمانی (۱) فرهنگ (۱) فرهنگ مشارکت (٤) فناوری اطلاعات (۱) فناوری و it (۱) فوق العاده جذب (٢) فوق العاده ویژه (۱) قانون بودجه (۱) گردشگری (۱) لایحه بودجه (۱) مالی و سرمایه گذاری (۱) مدیران دولتی (۱) مدیریت (۳٥) مدیریت استراتژیک (٢) مدیریت خدمات شهری (٥) مدیریت خدمات کشوری (۱) مدیریت دانش (۱) مدیریت دولتی (۳) مدیریت مشارکتی (٢) مدیریت منابع انسانی (۱٧٤) مدیریت یکپارچه شهری (۱) مذهبی (۱٠) مسابقه (۱) مقالات اجتماعی (٧) مقاله (۸۳) مقام معظم رهبری (٧) منابع کارشناسی ارشد و دکتری (۳) مناسبت های ویژه (۳٥) مهدویت (۱) نحوه نگارش مقاله (٢) نرم افزارهای کاربردی (٢) نظر مشورتی (۱) نظریه های انگیزشی (۱) نکات مدیریتی (٢) هدایت (۱) هماهنگــــی (۱) همایش ها (٦) هوش معنوی (۱) هوش هیجانی (٢) وظائف مدیریت (٦) ولایت فقیه (۸) کارآفرینی (۱) کتابهای الکترونیکی مدیریتی (۳) کتابهای مدیریتی (۱) کتب و نشریات (۱۸) کلید سوالات آزمون (۱) کمک هزینه عائله مندی (۱) کمک هزینه مسکن (۱)
دوستان من پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله مطالب مرتبط با دروس مدیریت و حسابداری دکتر کرم اله دانشفرد دومين جشنواره ملی شهرنگار- مدیریت شهری مشهد در آینه رسانه دانشکده اقتصاد و مدیریت واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی فروشگاه اینترنتی مهرویان پایگاه فرهنگی روایت صدر پایگاه خبری تحلیلی علمی فرهنگی اجتماعی خانم اسلامی زاده آقای توکلی خانم دولتی خانم بائی خانم جباری خانم سهرابی آقای امیرهوشنگ دهپور آقای محمدعلی زارعی خانم صفری آقای هوشنگ یاورپور خانم اکبری آقای ریحانی خانم رحیمی خانم گلچی کمیته علمی مدیریت دولتی دیار رنج آقای کیانی علی زنگانه ابوالفضل فراهانی-مدیریت خانم رحیمی-مبانی مدیریت خانم محمد سلطانی-جزوات مبانی سازمان و مدیریت علی اکبر پورمهدی-مبانی سازمان و مدیریت خانم ارسلاني ناهيد خانم اخلاقی خانم ثقفی سالار افتاده-جزوات مبانی سازمان و مدیریت اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب