یوسف زنگانه
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ یوسف زنگانه
آرشیو وبلاگ
      وبلاگ علمی آموزشی پژوهشی ()
خطبه فدکیه تفسیرى بر آیات قرآن کریم نویسنده: یوسف زنگانه - جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳٩۱

حضرت زهرا علیهاالسلام پس از معرفى خود در این قسمت به عنوان دختر رسول خدا، درباره شیوه زندگى مردم در زمان ظهور پیامبر خدا صلى‏الله‏علیه‏و‏آله و روش برخورد آن حضرت با این اوضاع، با استشهاد به آیه «لَقَدْ جَاءکُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنفُسِکُم» (توبه/ 128) مى‏فرماید: پیامبرى از خود شما برایتان آمد که آنچه شما را به زحمت مى‏انداخت بر او دشوار بود، نسبت به (خیر و صلاح) شما علاقه شدید داشت، و به ایمان‏آورندگان مهربان و دلسوز بود. سپس در تبیین آیه مزبور ادامه مى‏دهد: «... آن حضرت رسالت خویش را ابلاغ و بیم و انذار و اندرز خود را اظهار و از مسلک و روش مشرکان برکنار بود، کمر آنان را شکست و حلقوم ایشان را فشرد و با حکمت و پند نیکو، ایشان را به راه پروردگارش دعوت نمود، بت‏ها را شکست و گردن‏فرازان را سرکوب کرد تا آنکه جمع ایشان شکست خورده پا به فرار گذاشتند.»


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
چهل حدیث گهربار از حضرت فاطمه زهرا(س) نویسنده: یوسف زنگانه - چهارشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩۱

شهادت ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (س) بر عموم شیعیان و دوستداران اهل بیت (ع) تسلیت باد

در این نوشتار چهل حدیث منتخب از سخنان گهربار حضرت زهرا(س) انتخاب شده است.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
خطبه فدکیه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها نویسنده: یوسف زنگانه - سه‌شنبه ٥ اردیبهشت ۱۳٩۱

خطبتها علیهاالسلام بعد غصب الفدک

روى انّه لمّا أجمع أبوبکر و عمر علی منع فاطمة علیهاالسلام فدکاً و بلغها ذلک،لاثت خمارها علی رأسها، و اشتملت بجلبابها، و أقبلت فی لمّة من حفدتها و نساء قومها، تطأ ذیولها، ما تخرم مشیتها مشیة رسول‏اللَّه صلى اللَّه علیه و آله،حتّى دخلت علی أبی‏بکر، و هو فی حشد من المهاجرین و الانصار و غیر هم، فنیطت دونها ملاءة فجلست، ثم أنّت أنّة أجهش القوم لها بالبکاء، فارتجّ المجلس، ثم أمهلت هنیئة.

حتّى اذا سکن نشیج القوم و هدأت فورتهم، افتتحت الکلام بحمداللَّه و الثناء علیه و الصلاة علی رسوله، فعاد القوم فی بکائهم، فلمّا أمسکوا عادت فی کلامها فقالت علیهاالسلام:

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
بخشنامه در ارتباط با ابلاغ دوره های آموزش غیر حضوری مدیران و کارمندان دستگاه های نویسنده: یوسف زنگانه - دوشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳٩۱
بخشنامه در ارتباط با ابلاغ دوره های آموزش غیر حضوری مدیران و کارمندان دستگاه های اجرایی در سال 1391 به شماره 2619/91/200 مورخ 3/2/91 برای دیدن فایل اینجا کلیک کنید.
  نظرات ()
تصویب نامه هیات وزیران در رابطه با آیین نامه اجرایی بند ج و تبصره 2 ماده 54 قانو نویسنده: یوسف زنگانه - دوشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳٩۱
تصویب نامه هیات وزیران در رابطه با آیین نامه اجرایی بند ج و تبصره 2 ماده 54 قانون مدیریت خدمات کشوریبه شماره 13587/ت 41921 ک مورخ 30/1/90 برای دیدن فایل اینجا کلیک کنید.
  نظرات ()
رابطه امیدواری و شادکامی با رضایت شغلی معلمان نویسنده: یوسف زنگانه - دوشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳٩۱

پژوهش های نوین روانشناختی (روانشناسی دانشگاه تبریز) تابستان 1390; 6(22):71

رابطه امیدواری و شادکامی با رضایت شغلی معلمان 

علی پور احمد,اعراب شیبانی خدیجه   

رضایت شغلی یکی از عوامل بسیار مهم در امر کیفیت آموزش و موفقیت شغلی معلمان است. هدف پژوهش حاضر بررسی رابطه بین امیدواری و شادکامی با رضایت شغلی در بین معلمان بود. بدین منظور 240 معلم (120 زن و 120 مرد) از سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه شهرستان طبس به روش تصادفی طبقه ای انتخاب شدند. ابزار آزمون پرسش نامه های امیدواری اشنایدر، شادکامی آکسفوردو رضایت شغلی کندال و هولی بود. نتایج به روش هم بستگی پیرسون، تحلیل رگرسیون چندگانه و تحلیل واریانس مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. نتایج نشان داد که هر دو متغیر امیدواری و شادکامی علاوه بر آنکه با هم رابطه مثبت و معنادار دارند هر دو با مولفه رضایت شغلی رابطه دارند به طوری که معلمانی که امیدواری و شادکامی بیشتری دارند نمره رضایت شغلی بالاتری هم دارند.

 کلید واژه: امیدواری، رضایت شغلی، شادکامی  

 نسخه قابل چاپ

  نظرات ()
ساخت و اعتباریابی پرسشنامه رضایت شغلی نیروی انتظامی نویسنده: یوسف زنگانه - دوشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳٩۱
روانشناسی نظامی پاییز 1389; 1(3):43-57.
 
ساخت و اعتباریابی پرسشنامه رضایت شغلی نیروی انتظامی
 
علی زاده ابراهیم*,حاتمی حمیدرضا,احمدوند علی محمد,رضایی علی محمد
 
* دانشگاه علامه طباطبایی
 
 مقدمه: ناجا برای سنجش رضایت شغلی کارکنان خود نیاز به پرسشنامه معتبر و قابل قبول دارد که عوامل تشکیل دهنده آن هم راستا با تعالی سازمانی باشد، یعنی عواملی که بهبود در آن ها بتواند سازمان را به سمت سرآمدی هدایت کند. بدین منظور تلاش شده است تا بر اساس «مدل بنیاد اروپایی مدیریت کیفیت» پرسشنامه ای برای سنجش رضایت شغلی پلیس ایران طراحی شود.

روش: برای این منظور 2933 نفر از کارکنان ناجا در سراسر کشور به وسیله روش نمونه گیری تصادفی طبقه ای انتخاب و پرسشنامه را تکمیل نمودند. پایایی پرسشنامه از طریق ضریب آالفای کرانباخ و بازآزمایی و اعتبار سازه از طریق تحلیل عاملی تاییدی مورد بررسی قرار گرفت.
نتایج: نتایج نشان داد که 45 سوال پرسشنامه، 15 عامل را مورد اندازه گیری قرار می دهد. این عوامل با توجه به مبانی نظری تحقیق و محتوای سوالات قرار گرفته روی عوامل تحت عناوین: 1- توسعه ارتقای شغلی، 2- ارتباطات سازمانی، 3- توانمندسازی، 4- ایجاد فرصت های یکسان در سازمان، 5- مشارکت، 6- رهبری، 7- فرصت های یادگیری و دستیابی به اهداف، 8- قدردانی، 9- تبیین اهداف و ارزیابی ها، 10- آموزش و توسعه منابع انسانی، 11- تسهیلات و خدمات، 12- حقوق و مزایا، 13- ارتباط با همکاران، 14- مدیریت تغییر و تحول، 15- شرایط محیط کار نام گذاری شدند.
بحث: ضرایب پایایی به وسیله روش بازآزمایی برای همه خرده مقیاس ها بین 0.61 تا 0.84 و برای کل پرسشنامه 0.73 بود. ضرایب همسانی درونی برای همه خرده مقیاس ها بین 0.57 تا 0.70 و برای کل پرسشنامه 0.91 بود. در کل، ضرایب اعتبار و پایایی به دست آمده برای پرسشنامه رضایت بخش بود. طبق نتایج این تحقیق پرسشنامه ساخته شده واجد شرایط لازم برای اندازه گیری رضایت شغلی پلیس ایران می باشد.

 
کلید واژه: رضایت شغلی، اعتباریابی و مدل تعالی سازمانی بنیاد کیفیت اروپا
 
 دانلود

 نسخه قابل چاپ

 

  نظرات ()
سنجش رضایت شغلی منابع انسانی در بخش دولتی و عوامل موثر بر آن نویسنده: یوسف زنگانه - دوشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳٩۱
مدرس علوم انسانی بهار 1385; 10(1 (پیاپی 44) ویژه نامه مدیریت):111-130.
 
سنجش رضایت شغلی منابع انسانی در بخش دولتی و عوامل موثر بر آن
 
رجب بیگی مجتبی*,امینی مجید,پرتوی بامداد,قنبرزاده علم داری ناهید
 
* موسسه آموزش عالی جهاد کشاورزی، تهران، ایران
 
 

منابع انسانی کارامد و پرانگیزه در افزایش اثر بخشی هر سازمانی نقشی مهم و اساسی ایفا می کند. شناخت میزان رضایت شغلی کارکنان به مدیران در پیشرفت و بهبود بهره وری منابع انسانی یاری می رساند. بر اساس پژوهشهای موجود، عوامل مختلفی در میزان رضایت شغلی اثر دارد. این عوامل در سازمانها بسته به اندازه، فرهنگ، نظام جبران خدمت، نظام ارتقای شغلی، نوع تولید و سایر شرایط محیطی سازمان، متفاوت است. در این پژوهش بر اساس فرضیه ها و آزمونهای، علمی انجام شده، سعی شده است تا عوامل موثر و مرتبط با رضایت شغلی در بخش دولتی به دست آید. به این منظور وزارت کشور مورد کاوی شد و مشخص شد که در وزارت کشور کدام عوامل برای متغیر وابسته رضایت شغلی نقش پیش بینی کننده را دارد و کدام یک از متغیرهای مستقل همچون نحوه ارتقای شغلی، نظام ارزشیابی، سطح درامد و سبک رهبری ارتباط معناداری با رضایت شغلی دارد.

 
کلید واژه: 
 دانلود
 

 نسخه قابل چاپ

  نظرات ()
کاهش بهره وری، پیامد هدررفت سرمایه‌ای به نام نیروی کار نویسنده: یوسف زنگانه - یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳٩۱

در روزهای واپسین سال 1390 خورشیدی، خبری بر خروجی بسیاری از خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفت که در آن روزهای پرمشغله، چندان مورد توجه واقع نشد. تیتر خبر این بود:«بهره‌وری نیروی کار در ایران 9/1درصد برآورد شده است.»


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
ارتباط رضایت شغلی و تعهد سازمانی پرستاران شاغل در بیمارستان ها نویسنده: یوسف زنگانه - شنبه ٢ اردیبهشت ۱۳٩۱

مجله طب نظامی بهار 1389; 12(1 (مسلسل 43)):23-26. 

ارتباط رضایت شغلی و تعهد سازمانی پرستاران شاغل در بیمارستان ها 

نحریر بتول,عبادی عباس*,توفیقی شهرام,کریمی زارچی علی اکبر,هنرور حسن * دانشکده پرستاری، دانشگاه علوم پزشکی بقیه اله (عج)، تهران، ایران  

اهداف: تعهد سازمانی و رضایت شغلی دو عامل مهم در پیشگویی و درک رفتار سازمانی هستند که بررسی آن به سرپرستان در شناسایی مشکلات بالقوه کمک می کند. کارکنان سازمان، شاخص سنجش میزان برتری آن سازمان هستند. این مطالعه با هدف بررسی ارتباط رضایت شغلی و تعهد سازمانی در پرستاران شاغل در بیمارستان ها انجام شد.
روش ها: در مطالعه ای توصیفی - همبستگی، 132 پرستار با مدرک فوق دیپلم به بالا، دارای عضویت رسمی و حداقل سه سال سابقه کار شرکت مورد مطالعه قرار گرفتند. گردآوری داده ها با پرسش نامه های رضایت شغلی لوتانز و تعهد سازمانی آلن و می یر انجام شد. داده ها با استفاده از آزمون مجذور کای و با نرم افزار SPSS 11 تجزیه و تحلیل شدند.
یافته ها: %43.17 پرستاران از شغل خود راضی بودند و %40.17 دارای تعهد سازمانی بودند. بین رضایت شغلی و تعهد سازمانی ارتباط معنی داری وجود داشت (P<0.001). همچنین، تعهد سازمانی با متغیرهای مسکن و وضعیت تاهل ارتباط معنی داری داشت؛ اما با متغیرهای جنسیت، سطح تحصیلات و پست سازمانی ارتباط معنی داری نداشت. رضایت شغلی نیز با سطح تحصیلات، وضعیت تاهل و جنسیت ارتباط معنی داری داشت؛ ولی با سایر متغیرهای دموگرافیک ارتباط معنی داری نداشت.
نتیجه گیری: وجود عواملی که باعث انگیزش کارکنان می شود و رفتارهای تشویقی مدیر و سبک رهبری وی می تواند بر رضایت شغلی و تعهد سازمانی موثر باشد.

 کلید واژه: رضایت شغلی، تعهد سازمانی، پرستار  

دانلود اصل مقاله از اینجا

 نسخه قابل چاپ

  نظرات ()
مطالب اخیر نقش میانجی رفتار شهروند سازمانی در تاثیر حمایت سازمانی ادراک شده و توانمندسازی بررسی میزان برخورداری رفتار شهروندی سازمانی کارکنان دانشگاه مازندران نظر مشورتی در خصوص عدم وجاهت پرداخت کمک هزینه‌ عائله‌مندی به زنان مجرد رأی شماره 1907 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مدیریت عملکرد استراتژیک سازمان رأی شماره 5 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری درخصوص فوق العاده جذب کارکنان غیر هیأت قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تائید کسر کسور بازنشستگی ازفوق العاده جذب کارکنان تائید کسر کسور بازنشستگی ازفوق العاده جذب کارکنان ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور
کلمات کلیدی وبلاگ erp (۱) آزمون استخدامی (۱) آزمون ها و دوره های آموزش (٦) آمار (٥) آموزش (۳) آموزش شهروندی (۱) اثربخشی (۱) اخلاق حرفه ای (۳) ادامه تحصیل (۱) ارتباطات (٢) ارزشیابی عملکرد (٢) اطلاعات عمومی (۱) اطلاعیه (۱) امام خمینی (ره) (۱) انگیزه شغلی (۱) ایثارگران (۱) بازنشستگی (۱) بخشنامه ها و آیین نامه ها و مصوبات (۸۱) برنامه ریزی (٥) بهره وری (۱) پایان نامه (۱) پایان نامه ها (۱) پرداخت الکترونیکی (۱) پرسشنامه (۱) پرسشنامه ها (۱) تئوریهای مدیریت (٤٠) تبدیل وضعیت (۱) تجارت الکترونیک (٢) تصویبنامه (۱٠) تعهد سازمانی (٢) تفاوت تطبیق (۱) جوانان (۱) حرکات ورزشی (۱) حسابداری (۱) حمل و نقل و ترافیک (٤) خبر (۱) دانشجویی (۱٠) دانلود (۱۱) دانلود سوالات آزمون دکتری (۱۳) دانلود سوالات آزمون دکتری کارشناسی ارشد (٢) دستمزد (۱) دیوان عدالت اداری (٩) رای 1907 (۱) رای 555 (۱) رای 849 (۱) رای 874 (۱) رضایت شغلی (۱) رفتار شهروندی (٤) زلزله (٢) سازمان و مدیریت (۸) سازماندهی (۱) ساماندهی نیروی انسانی (٢) سرمایه اجتماعی (٤) سرمایه فکری (۱) شهر الکترونیکی (٧) ضریب حقوق (۱) ضوابط اجرایی بودجه 94 (۱) عدالت سازمانی (۱) فرهنگ (۱) فرهنگ مشارکت (٤) فناوری اطلاعات (۱) فناوری و it (۱) فوق العاده جذب (٢) فوق العاده ویژه (۱) قانون بودجه (۱) گردشگری (۱) لایحه بودجه (۱) مالی و سرمایه گذاری (۱) مدیران دولتی (۱) مدیریت (۳٥) مدیریت استراتژیک (٢) مدیریت خدمات شهری (٥) مدیریت خدمات کشوری (۱) مدیریت دانش (۱) مدیریت دولتی (۳) مدیریت مشارکتی (٢) مدیریت منابع انسانی (۱٧٤) مدیریت یکپارچه شهری (۱) مذهبی (۱٠) مسابقه (۱) مقالات اجتماعی (٧) مقاله (۸۳) مقام معظم رهبری (٧) منابع کارشناسی ارشد و دکتری (۳) مناسبت های ویژه (۳٥) مهدویت (۱) نحوه نگارش مقاله (٢) نرم افزارهای کاربردی (٢) نظر مشورتی (۱) نظریه های انگیزشی (۱) نکات مدیریتی (٢) هدایت (۱) هماهنگــــی (۱) همایش ها (٦) هوش معنوی (۱) هوش هیجانی (٢) وظائف مدیریت (٦) ولایت فقیه (۸) کارآفرینی (۱) کتابهای الکترونیکی مدیریتی (۳) کتابهای مدیریتی (۱) کتب و نشریات (۱۸) کلید سوالات آزمون (۱) کمک هزینه عائله مندی (۱) کمک هزینه مسکن (۱)
دوستان من پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله مطالب مرتبط با دروس مدیریت و حسابداری دکتر کرم اله دانشفرد دومين جشنواره ملی شهرنگار- مدیریت شهری مشهد در آینه رسانه دانشکده اقتصاد و مدیریت واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی فروشگاه اینترنتی مهرویان پایگاه فرهنگی روایت صدر پایگاه خبری تحلیلی علمی فرهنگی اجتماعی خانم اسلامی زاده آقای توکلی خانم دولتی خانم بائی خانم جباری خانم سهرابی آقای امیرهوشنگ دهپور آقای محمدعلی زارعی خانم صفری آقای هوشنگ یاورپور خانم اکبری آقای ریحانی خانم رحیمی خانم گلچی کمیته علمی مدیریت دولتی دیار رنج آقای کیانی علی زنگانه ابوالفضل فراهانی-مدیریت خانم رحیمی-مبانی مدیریت خانم محمد سلطانی-جزوات مبانی سازمان و مدیریت علی اکبر پورمهدی-مبانی سازمان و مدیریت خانم ارسلاني ناهيد خانم اخلاقی خانم ثقفی سالار افتاده-جزوات مبانی سازمان و مدیریت اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب